Business of Creativity Talk @RCW

Tema evenimentului

Business of Creativity Talk @RCW — powered by aBC x ARDI x OAR Iași • joi, 23.05.2024 • ora 12:00

 

aBC își unește forțele cu ARDI și OAR Iași pentru a deschide discuția despre antreprenoriat și inovație în industria creativă în cadrul @RCW 2024 și a purta o discuție sinceră, transparentă despre antreprenoriat, design și inovație, menită să ofere informații valoroase despre practicile din industrie:
a Business of Creativity Talk 🖤 

Invitații la Business of Creativity @RCW — powered by aBC x ARDI x OAR Iași sunt: to be announced!

⏰ joi 23 mai de la ora 12, 

📍 la Palatul Culturii în sala Henri Coandă,
🔗 gratuit, cu înscriere aici în formularul de pe buton

13DC6292-3099-479E-A5E1-1F68F07E770E 4
INFO UTILE

Invitați la eveniment

Despre eveniment

Program:
12:15 deschidere
12:15-13:45 ARDI – Design & Innovation Talk
– RCW TALK – PROIECTUL DE AMENAJARE URBANA VS. PROIECTUL DE AMENAJARE INTERIOARA: ANDREI BODNAR, OANA STANCIU, CLAUDIU ALDRIN SPATARU
– CONSTRUIREA UNEI ECHIPE LOIALE: ABORDARI DIFERENTIATE IN MANAGEMENT – ALINA FILIPOIU, SERGIU CALIFAR
13:45 – 14:15 Networking

14:15 – 16:00 aBC – a Business of Creativity Talk
ANDREEA TINCU, DANIELA NUTU, ARMINA POPEANU, CĂTĂLIN CHIMIR, SEBASTIAN SĂVESCU, LUCIAN COCEA-LIONESCU
16 Networking

♥️ este un eveniment colaborativ aBC — a Business of Creativity X ARDI X OAR Iași 

Aceasta este o întâlnire GRATUITĂ, OFFLINE a comunității aBC – a Business of Creativity ARDI x OAR Iași.
PS: Este nevoie doar să completezi acest formular pentru a participa. Mulțumim!

Galerie imagini
FAQs

Întâlnirile aBC reprezintă unul dintre pilonii platformei integrate de educație antreprenorială în domenii creative, aBC – ANTREPRENORIAT CREATIV. Platforma își propune să ofere informații, suport, să contribuie cu programe și să faciliteze oportunități arhitecților, designerilor și altor antreprenori din industriile creative, care vor să creeze sau să își transforme compania lor într-una sustenabilă din punct de vedere financiar. 

 

Înâlnirile aBC au început în anul 2021, în cadrul unui eveniment RDW (Romanian Design Week), parte din seria de evenimente conexe RDW Design Go!. Motivația principală a fost și rămâne aceea de a-i susține pe antreprenorii din domeniul creativ cu informații, materiale educative și o comunitate care să îi înțeleagă. 

Vei fi parte dintr-un proces de învățare continuă.

Ai oportunitatea de a cunoaște persoane din industria în care activezi.

Afli experiențe proprii împărtășite cu drag de către invitați speciali.

La final pleci întotdeauna cu un bagaj plin idei noi.

Poți să te numeri printre cei norocoși și câștigi premii wow la tombolă.

Ești ascultat! Întrebările și curiozitățile tale vor primi mereu răspunsuri specializate.

Bugetul tău rămâne neatins! Participi gratuit.

Ești personaj principal. Îți poți aduce în față afacerea în cadrul rubricii Prezintă-te.

Iei parte la teme importante, de interes general.

Ca să te simți și destins, poți veni însoțit de una sau mai multe persoane 

Interesate de antreprenoriatul creativ.

Speakerii aBC sunt persoane cu experiență îndelungată în anteprenoriat creativ – arhitecți, designeri, specialiști care ni se alătură și împărtășesc din know-how-ul lor de business pe baza temei selectate în luna respectivă.

Întâlnirile aBC se desfășoară lunar, în a doua zi de marți a lunii.

Întâlnirile aBC se desfășoară în București, la NOD Markerspace, Biblioteca MATER – Splaiul Unirii 160 (intrarea pe scara galbenă)

Participarea la întâlnirile aBC este momentan gratuită. Trebuie însă să completezi un formular de participare, pe care îl primești în newsletter-ul aBC.

Înscrie-te aici la newsletter și vei putea participa gratuit la întâlnirile noastre.

Armina Popeanu este arhitect și fondator ANTREPRENORIAT CREATIV, antreprenor cu peste 9 ani de experiență, a fondat brandul premium de genți și pantofi Lyria – Povestea ta Pictată, studio-ul de arhitectură AArchitects și studiază business de arhitectură printr-un doctorat la Universitatea de Urbanism și Arhitectură Ion Mincu, în urma căruia își propune să creeze un model de business pentru creativi. Este, de asemenea, mentor pentru business-urile creative și crede că educația este motorul progresului, motiv pentru care sprijină cauze ce au în comun această viziune și predă la Ion Mincu.