Lucian Cocea-Lionescu este arhitect și un membru fondator al atelierului de arhitectură aPunct din Iași. Cu o pasiune profundă pentru crearea de spații care rezonează cu utilizatorii lor, Lucian și echipa sa abordează fiecare proiect cu un respect deosebit pentru particularitățile și nevoile clienților.

Înființat ca un atelier de arhitectură pentru oameni, aPunct își propune să transforme fiecare proiect într-o experiență unică și personalizată. Lucian are o experiență vastă în diverse domenii ale arhitecturii, însă a dezvoltat o afinitate specială pentru proiectele rezidențiale. Abordarea sa meticuloasă și atentă la detalii face ca fiecare locuință proiectată să devină un spațiu ce merită simțit, experimentat și trăit.

Prin dedicarea și viziunea sa, Lucian Cocea Lionescu contribuie la crearea unor spații autentice și semnificative, aducând un plus de valoare în fiecare proiect pe care îl gestionează.