Sebastian Mîndroiu este un arhitect, designer de interior și expert în domeniul ospitalității, cu o experiență de peste 10 ani în colaborarea cu actorii de pe piața principală din România. În afara activității sale ca arhitect, el este membru fondator în mai multe companii, printre care și cil*SCHOOL.

În 2013, a devenit fondator și partener director la PickTwo Studio, o companie de arhitectură și design interior cu sediul în București, care a depășit cifra de afaceri de 1M de Euro în 2022.
În 2016, a devenit membru fondator al Restograf, o startup tech și platformă online dedicată îmbunătățirii serviciilor de restaurant și experienței clienților în lumea ospitalității.

Sebastian și-a finalizat studiile de Arhitectură de Interior la Universitatea de Arhitectură „Ion Mincu” din București, România, în 2011 și deține un MBA Executiv la Universitatea WU din Viena, în 2022.